MS 500

Kompaktní lanový systém určený pro přibližování do kopce.

Tento lanový systém je určen do středně silného dříví. Hodí se jak pro holoseče tak i probírky. Velmi snadná stavba a obsluha umožňuje denně podávat velmi vysoké výkony.

Lanový systém je umístěný na krátkém vozíku s jednou nepoháněnou nápravou, který je vybavený tažnou ojí. Ovládání je umístěno v komfortní kabině s teplovodním vytápěním a pohodlným sedadlem.

Kabina je vybavená veškerými přístroji sloužící k dokonalému přehledu o stroji. Ovládání je dvěma pákami. (možnost jedno-pákového ovládání viz. doplňky.) Navijáky jsou poháněny hydrostaticky.

Naftový čtyř-válcový motor je vybaven nejnovějším Common Rail vstřikováním zaručujícím nízké provozní náklady. Nádrž na palivo má obsah 100 litrů. Hydraulika je Load Sensing s ekologickým olejem umožňuje plynulou regulaci rychlosti a síly tahu.

Stabilitu zajišťuje centrální hydraulická opěra umístěná pod věží. Skládání a rozkládání věže je hydraulické. V předu jsou dvě trubkové opěrné nohy. Podvozek lanovky je vybaven nájezdovou brzdou. Lanovka je dodávána bez lan.

Firma Adler nabízí širokou škálu příslušenství. Toto je uvedeno v sekci doplňky.

Změny sériové výbavy zůstávají vyhrazeny.